Aktualności

Nowe wzory deklaracji VAT-UE(5) i VAT-UEK(5)

Szanowni klienci
W dniu 30.06.2020 Ministerstwo Finansów opublikowało rozporządzenie zawierające nowe wzory deklaracji VAT-UE(5) i VAT-UEK(5)
Uprzejmie informujemy, że wersje te są dostępne w aktualnej wersji programu OGNIK 1.8.02 do pobrania tutaj
Uruchomienie nowych wzorów wymaga posiadania klucza programu co najmniej 7 generacji (2020) - jeśli nie masz jeszcze aktualizacji na rok 2020 - zapraszamy do sklepu

Niespodzianka od MF - już od 1 września 2019 - obowiązywać będą nowe struktury E-Sprawozdań.

Jeśli ktoś zakładał, że rok 2019 dla księgowych będzie nudny - powinien teraz zweryfikować tę tezę!

MF własnie opublikowało na swojej stronie nowe struktury E-Sprawozdań w wersji 1-2. https://www.gov.pl/web/kas/struktury-e-sprawozdan

Będą one obowiązywać dla sprawozdań sporządzanych od 1 września 2019.

Oczywiście będziemy gotowi na zmiany i wkrótce przygotujemy dla Państwa stosowne zmiany w programie.

Nowa struktura JPK_V7(1) - "VDEK" - już wkrótce!

Szanowni Państwo
w związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi wprowadzenia nowych struktur JPK_VAT [V7M(1) i V7K(1)] potocznie "V-DEK" uprzejmie informujemy, że aktualizacja je zawierająca ukaże się pod koniec września, tak aby od 01-10-2020 możliwe było tworzenie i wprowadzanie dokumentów zgodnych z nową strukturą.

Informujemy również, że widok części struktury zawierającej deklarację oparty będzie o dotychczasowe, znane Państwu formularze deklaracji VAT-7 - zmodyfikowane na potrzeby nowej struktury.
Natomiast sam mechanizm obsługi deklaracji i wysyłki jej do US nie ulegnie zmianie, z tym, że obecnie wraz z deklaracją wysyłana jest również ewidencja VAT.

Informujemy również, że wspomniana aktualizacja pozwoli również na obługę dodatkowych oznaczeń dokumentów i procedur - zgodnie z wymogami nowych struktur JPK_VAT.

 

Ważne: Nowa Struktura VAT dostępna będzie wyłącznie dla posiadaczy kluczy generacji 7 (2020) lub nowszych.

Pod koniec września czas realizacji zamówień może znacząco się wydłużyć, dlatego posiadaczy starszych wersji prosimy o aktualizację programu już teraz w naszym sklepie. https://ognik.com.pl/sklep/aktualizacje

OGNIK PREMIUM - Aktualizacje na rok 2020

Z przyjemnością informujemy, że dostępne są już aktualizacje na rok 2020.
Jak co roku oferujemy je w ramach abonamentu obejmującego dostęp do wszystkich wersji wydanych do końca 2020 roku.


Ważna informacja: W tym roku czeka Państwa nowy obowiązek - raportowanie VAT w ramach struktur V7 i V7K (potocznie V-DEK) - dlatego szczególnie polecamy również zakup rozszerzonego wsparcia technicznego

Nowe wersje deklaracji VAT-7(20) i VAT-7K(14) - od 2019.11.01

Szanowni klienci
W dniu 31.10.2019 Ministerstwo Finansów opublikowało rozporządzenie zawierające nowe wzory deklaracji VAT-7(20) i VAT-7K(14) które należy stosować do rozliczeń odpowiednio za listopad i za 4 kwartał 2019 roku.
Uprzejmie informujemy, że wersje te znajdą się w najbliższej wersji programu OGNIK 1.8.00 - oczekujemy jeszcze tylko na oficjalne wersje schematów xml dla tych struktur - o szczegółach będziemy Państwa informować.

Uruchomienie nowych wzorów wymaga posiadania klucza programu co najmniej 6 generacji (2019) - jeśli nie masz jeszcze aktualizacji na rok 2019 - zapraszamy do sklepu.

Nowa struktura JPK_FA(3)

Szanowni klienci
W dniu 28.10.2019 o godzinie 14:20 - Ministerstwo Finansów opublikowało nową strukturę JPK_FA(3) - którą należy stosować od... 2019-11-01.
Uprzejmie informujemy, że w związku z powyższym przyśpieszyliśmy prace nad wydaniem wersji 1.8.00 - która zawiera m.in. obsługę tej struktury i przewidujemy jej wydanie już w najbliższych dniach, o szczegółach będziemy Państwa informować.

Aktualizacja dotycząca zmienionych od października 2019 stawek PIT

Szanowni i klienci
Najnowsza wersja programu pozwala na obsługę stawek podatkowych zmienionych w trakcie roku 2019, zgodnie z wymogiem zmienionej ustawy o PIT, wprowadzającej stawkę 17% od 01.10.2019 roku.
(Zgodnie z tą nowelizacją stosuje się stawkę 17,75% już do zaliczek liczonych po tym dniu, tj. obejmujących, w przypadku rozliczeń miesięcznych okres od września 2019, a w przypadku rozliczeń kwartalnych 3 kwartał 2019.)

Posiadacze aktualnego abonamentu mogą zaktualizować program z poziomu programu. (Po uruchomieniu powinien Państwu pojawić się dymek wskazujący obecność nowej wersji - lub należy użyć opcji: Start >> Sprawdź aktualizacje)
Posiadacze starszej wersji (aktualizacja tej funkcji obejmuje również starsze generacje programu - mogą zaktualizować program pobierając instalator z naszej strony zakładka Pobierz )