Szukaj w artykułach

Zdarza się, że zwracacie się do Nas z następującym problemem:

PODCZAS WPROWADZANIA DOKUMENTU KSIĘGOWEGO PRZY, PRÓBIE ZAPISANIA GO DO BUFORA ZAPISÓW WYŚWIETLA SIĘ PAŃSTWU KOMUNIKAT O BŁĘDZIE 530, KTÓRY UNIEMOŻLIWIA WAM ZAPISANIE TEGO DOKUMENTU.

Przyczyna:

 

PRZYCZYNĄ WYŚWIETLANIA SIĘ BŁĘDU 530 PODCZAS PRÓBY ZAPISANIA DOKUMENTU KSIĘGOWEGO JEST NAJPRAWDOPODOBNIEJ NIEUZUPEŁNIENIE PRZEZ PAŃSTWA WSZYSTKICH WYMAGANYCH PÓL PODCZAS WPROWADZANIA TEGO DOKUMENTU. W SZCZEGÓLNOŚCI NALEŻY ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA POLA DOTYCZĄCE SPOSOBU I TERMINU PŁATNOŚCI.

Rozwiązanie:

NALEŻY JESZCZE RAZ ROZPOCZĄĆ WPROWADZANIE POŻĄDANEGO PRZEZ PAŃSTWA DOKUMENTU I ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA UZUPEŁNIENIE WSZYSTKICH PÓL WYŚWIETLONEGO OKNA WPROWADZANIA DOKUMENTU KSIĘGOWEGO. NALEŻY UZUPEŁNIĆ SERIE DOKUMENTU, DZIENNIK DO KTÓREGO DOKUMENT ZOSTANIE WPROWADZONY ORAZ WSZYSTKIE CHARAKTERYZUJĄCE DANY DOKUMENT DATY (KSIĘGI, DOKUMENTU I VAT). NASTĘPNIE WPROWADZAMY ODPOWIEDNIEGO KONTRAHENTA, OPIS I NUMER DOKUMENTU, A TAKŻE CO JEST BARDZO WAŻNE DANE DOTYCZĄCE SPOSOBU I TERMINU PŁATNOŚCI. PO UZUPEŁNIENIU TYCH DANYCH I WPROWADZENIU ODPOWIEDNICH KWOT DO REJESTRU VAT UZUPEŁNIAMY DEKRETY KSIĘGOWE I DOPIERO WTEDY ZAPISUJEMY WPROWADZANY DOKUMENT KSIĘGOWY.