O nas

O firmie

Dane Firmy:

AUDITPLUS Sp. z o.o.
ul. Tadeusza Kościuszki 1/301
34-500 Zakopane
KRS: 0000313526
NIP:  7361675591
REGON:  120776294
Kapitał Zakładowy opłacony: 50 tys. zł.

Historia Programu

Ognik po raz pierwszy został zaprezentowany w 2004 roku a jego pierwsze licencje dostarczone klientom zostały w styczniu 2005 roku. Początkowo był to program do prowadzenia ksiąg w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych - stąd też wzięła się jego nazwa.
Od tego czasu program był szybko rozwijany. Już w latach 2006-2008 zdobył duże uznanie wśród małych firm i biur księgowych. Od tego czasu jest rozwijany wciąż o nowe funkcje. W roku 2013 został wydany program OGNIK premium, kontynuujący założenia poprzednika w zakresie łatwości obsługi lecz napisany od podstaw - tak, by sprostać wymaganiom coraz "większych" klientów. Nowy program jest znacznie bardziej zaawansowany, oparty o wydajną bazę danych z silnikiem SQL a przez to spełniający rosnące oczekiwania i potrzeby użytkowników.

Obecnie OGNIK premium wykorzystywany jest nie tylko do prostej księgowości lecz także do zaawansowanych zadań. Używany jest zarówno przez samodzielnych księgowych prowadzących księgi dla bardzo różnorodnych zwykle małych i średnich jednostek, ale również przez szereg biur księgowych, doradców podatkowych i biegłych rewidentów oraz przez największe na rynku podmioty: spółki akcyjne, duże ogólnopolskie fundacje i przede wszystkim przez rosnące z dnia na dzień grono doradców podatkowych i prowadzących księgi biegłych rewidentów.

Ponad 12 letnia historia programu, zaowocowała obecnie programem "do zadań specjalnych". To określenie wymyślili nasi klienci doceniający to, że OGNIK premium zawiera szereg funkcji jakie znaleźć można tylko w programach klasy ERP. Duża elastyczność programu w połączeniu z kreatywnością naszych użytkowników sprawiają, że i my bywamy zaskoczeni w jak ciekawych obszarach nasz program przydaje się w codziennej pracy.

Wciąż dodajemy nowe funkcje i ulepszenia. Setki ułatwień takich jak szablony, zakładkowy filtr okresu, pełnotekstowe wyszukiwanie czy dynamiczne grupowanie, sumowanie i sortowanie danych oraz tysiące unikatowych funkcji takich jak jak wielookresowe sprawozdania, wbudowane tabele przestawne czy błyskawiczne sumy na tabelach - to cechy które powodują, że po Ognika premium coraz częściej sięgają nie tylko osoby zajmujące się najprostszymi formami księgowości lecz również użytkownicy najbardziej wymagający.

Również i teraz program na bieżąco jest dostosowywany do zmian w przepisach. Co ciekawe w roku 2016 okazało się, że struktura danych programu była gotowa na pliki JPK - ZANIM te zostały opracowane przez MF - było to dla dla nas wielkim powodem do zadowolenia.