Wprowadzanie osoby na urlopie wychowawczym

Z OgnikWiki
Wersja z dnia 12:08, 16 kwi 2024 autorstwa Ognik.PB (dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "Kolejnym składnikiem płac wprowadzanych w dwóch odrębnych pozycjach dla jednego pracownika, na tej samej liście płac jest '''urlop wychowawczy'''. <br> Pierwsza pozycja na liście płac i pierwszy składnik to urlop wychowawczy (kod zus 121). Ważne jest oznaczenie płatnika składek jako '''Budżet Państwa''' oraz odpowiedni tytuł ubezpieczenia '''011000''' (ze względu na prawidłowość danych zawartych w PIT-4R). <br> [[Plik:Urlop wych. 121 .jpg|brak]…")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Kolejnym składnikiem płac wprowadzanych w dwóch odrębnych pozycjach dla jednego pracownika, na tej samej liście płac jest urlop wychowawczy.

Pierwsza pozycja na liście płac i pierwszy składnik to urlop wychowawczy (kod zus 121). Ważne jest oznaczenie płatnika składek jako Budżet Państwa oraz odpowiedni tytuł ubezpieczenia 011000 (ze względu na prawidłowość danych zawartych w PIT-4R).

Urlop wych. 121 .jpg



Drugi i trzeci składnik należy wprowadzić jako kolejne pozycje dla tej samej osoby, na tej samej liście płac - są to podstawa wymiaru składek na ubezpieczenie zdrowotne i podstawa wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne (emerytalno – rentowe).
W polu pozycja PIT musimy wybrać opcję BRAK, tytuł ubezpieczenia ustawiamy na 121100, a jako płatnika wybieramy budżet państwa.

Urlop wych. 121 2 pozycje.jpg



Widok listy płac z danego okresu dla pracownika będącego na urlopie wychowawczym.

Urlop wych. 121 3 widok rozszerzony.jpg


Przyczyną, dla której osobę będącą na urlopie wychowawczym, musimy wprowadzić dwoma zapisami jest prawidłowa widoczność wprowadzonych danych w PIT-4R.

Wróć do:
-Listy płac
-Strona główna