Koronawirus - Jesteśmy przygotowani jednak ostrożni.

Szanowni Państwo
Sytuacja dotycząca koronawirusa w naszym kraju dynamicznie się zmienia, dlatego chcemy Państwu przekazać kilka słów na temat naszych przygotowań.

Jesteśmy gotowi do pracy zdalnej

Zespół OGNIKA jest przygotowany do pracy zdalnej, niemniej w takim modelu pracy pewne procedury realizowane są wolniej. Prosimy o wyrozumiałość i ograniczenie kontaktów telefonicznych do spraw pilnych i ważnych. Pozostałe zapytania, sugestie itp. prosimy kierować do nas drogą mailową.  Kontakt.
Większość tematów technicznych można znaleźć na naszej stronie internetowej w dziele instrukcje lub w podręczniku on-line:

Osoby zainteresowane zamówieniem programu:

Z dniem dzisiejszym zamrażamy wszystkie ceny programu w tym również aktywne promocje - do odwołania - i prosimy o składanie zamówień już teraz w naszym sklepie on-line. Równocześnie informujemy,  że wszystkie zamówienia złożone od dnia 14 do 31 marca 2020 - obejmujemy bezwarunkową 60 dniową gwarancją zwrotu - w tym również w przypadku aktywacji tych licencji.

Działamy dopóki to będzie możliwe

Na chwilę obecną nie dopuszczamy myśli o czasowym zawieszeniu naszej działalności - jednak w razie stwierdzenia zachorowań wśród naszych pracowników nie możemy z całkowitą pewnością wykluczyć czasowego zawieszenia działalności w zakresie obsługi klientów.

Wykonuj kopie danych.

Ze względu na napływające do nas doniesienia o wzmożonej aktywności hakerów - wykorzystujących ten trudny czas - prosimy o regularne wykonywanie kopii danych programów. Zobacz jak wykonać kopię?

Co z terminami podatkowymi?

Wiemy, że po apelu Krajowej Izby Doradców Podatkowych i  Stowarzyszenia Księgowych w Polsce  - Ministerstwo Finansów przygotowuje przepisy pozwalające na przesunięcie terminów podatkowych, niemniej dopóki nie poznamy szczegółów apelujemy aby nie odkładać na później realizowanych zadań i mimo wszystko starać się wykonać obowiązki podatkowe w obowiązujących terminach - oczywiście bez niepotrzebnego narażania swojego zdrowia.

Z poważaniem
Zespół OGNIKA

OGNIK PREMIUM - Aktualizacje na rok 2020

Z przyjemnością informujemy, że dostępne są już aktualizacje na rok 2020.
Jak co roku oferujemy je w ramach abonamentu obejmującego dostęp do wszystkich wersji wydanych do końca 2020 roku.


Ważna informacja: W tym roku czeka Państwa nowy obowiązek - raportowanie VAT w ramach struktur V7 i V7K (potocznie V-DEK) - dlatego szczególnie polecamy również zakup rozszerzonego wsparcia technicznego

Nowa struktura JPK_FA(3)

Szanowni klienci
W dniu 28.10.2019 o godzinie 14:20 - Ministerstwo Finansów opublikowało nową strukturę JPK_FA(3) - którą należy stosować od... 2019-11-01.
Uprzejmie informujemy, że w związku z powyższym przyśpieszyliśmy prace nad wydaniem wersji 1.8.00 - która zawiera m.in. obsługę tej struktury i przewidujemy jej wydanie już w najbliższych dniach, o szczegółach będziemy Państwa informować.

Nowe wersje deklaracji VAT-7(20) i VAT-7K(14) - od 2019.11.01

Szanowni klienci
W dniu 31.10.2019 Ministerstwo Finansów opublikowało rozporządzenie zawierające nowe wzory deklaracji VAT-7(20) i VAT-7K(14) które należy stosować do rozliczeń odpowiednio za listopad i za 4 kwartał 2019 roku.
Uprzejmie informujemy, że wersje te znajdą się w najbliższej wersji programu OGNIK 1.8.00 - oczekujemy jeszcze tylko na oficjalne wersje schematów xml dla tych struktur - o szczegółach będziemy Państwa informować.

Uruchomienie nowych wzorów wymaga posiadania klucza programu co najmniej 6 generacji (2019) - jeśli nie masz jeszcze aktualizacji na rok 2019 - zapraszamy do sklepu.

Aktualizacja dotycząca zmienionych od października 2019 stawek PIT

Szanowni i klienci
Najnowsza wersja programu pozwala na obsługę stawek podatkowych zmienionych w trakcie roku 2019, zgodnie z wymogiem zmienionej ustawy o PIT, wprowadzającej stawkę 17% od 01.10.2019 roku.
(Zgodnie z tą nowelizacją stosuje się stawkę 17,75% już do zaliczek liczonych po tym dniu, tj. obejmujących, w przypadku rozliczeń miesięcznych okres od września 2019, a w przypadku rozliczeń kwartalnych 3 kwartał 2019.)

Posiadacze aktualnego abonamentu mogą zaktualizować program z poziomu programu. (Po uruchomieniu powinien Państwu pojawić się dymek wskazujący obecność nowej wersji - lub należy użyć opcji: Start >> Sprawdź aktualizacje)
Posiadacze starszej wersji (aktualizacja tej funkcji obejmuje również starsze generacje programu - mogą zaktualizować program pobierając instalator z naszej strony zakładka Pobierz )

Od września 2019 - sprawozdania finansowe sporządzamy w nowej strukturze 1.2

Przypominamy, że od września 2019 roku e-Sprawozdania Finansowe należy sporządzać z wykorzystaniem nowej wersji struktury: 1.2. 

O wyborze wersji decyduje faktyczna data sporządzenia e-Sprawozdania.

Przygotowany przez nas program OGNIK e-Sprawozdania obsługuje obie wersje schematów e-sprawozdań. Aktualną wersję programu można pobrać tutaj.