OGNIK PREMIUM - Aktualizacje na rok 2021

Szanowni Państwo - w związku z dużą ilością pytań uprzejmie informujemy, że aktualizacje programu księgowego OGNIK Premium na rok 2021 są już dostępne w naszym sklepie. Jak co roku oferujemy je w ramach abonamentu obejmującego dostęp do wszystkich wersji programu wydanych do końca 2021 roku.

Zapraszamy do zakupu - https://ognik.com.pl/sklep/aktualizacje

Podsumowanie webinaru JPK VDEK z dnia 08.10.20r - odpowiedzi na pytania

1. Co w przypadku gdy klient podaje inną nazwę lub adres niż jest to wykazane w bazach CEIDG, KRS?

Warto to wyjaśnić z klientem. Co do zasady powinniśmy stosować dane zawarte na fakturze, a klient powinien stosować dane z rejestrów.

2. Kiedy stosujemy zapis PL przed NIP-em?

Wg. wyjaśnień MF: Wtedy, kiedy kontrahent podał go na fakturze. Jeśli mamy wątpliwości, czy kontrahent powinien umieszczać kod PL przed NIP-em - warto to z nim wyjaśnić.

Czytaj więcej: Podsumowanie webinaru JPK VDEK z dnia 08.10.20r - odpowiedzi na pytania

Nowa struktura JPK_V7(1) - "VDEK" - od 2020-10-01

Szanowni Państwo
w związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi wprowadzenia nowych struktur JPK_VAT [V7M(1) i V7K(1)] potocznie "V-DEK" uprzejmie informujemy, że aktualizacja je zawierająca ukaże się pod koniec września, tak aby od 01-10-2020 możliwe było tworzenie i wprowadzanie dokumentów zgodnych z nową strukturą.

Informujemy również, że widok części struktury zawierającej deklarację oparty będzie o dotychczasowe, znane Państwu formularze deklaracji VAT-7 - zmodyfikowane na potrzeby nowej struktury.
Natomiast sam mechanizm obsługi deklaracji i wysyłki jej do US nie ulegnie zmianie, z tym, że obecnie wraz z deklaracją wysyłana jest również ewidencja VAT.

Informujemy również, że wspomniana aktualizacja pozwoli również na obługę dodatkowych oznaczeń dokumentów i procedur - zgodnie z wymogami nowych struktur JPK_VAT.

 

Ważne: Nowa Struktura VAT dostępna będzie wyłącznie dla posiadaczy kluczy generacji 7 (2020) lub nowszych.

Pod koniec września czas realizacji zamówień może znacząco się wydłużyć, dlatego posiadaczy starszych wersji prosimy o aktualizację programu już teraz w naszym sklepie. https://ognik.com.pl/sklep/aktualizacje