Ważne - zmiany w działaniu tzw. "Białej Listy" MF

Szanowni Państwo!
Zgodnie z komunikatem Ministerstwa Finansów uprzejmie informujemy, że dotychczasowy mechanizm dostępu do danych o podatnikach zarejestrowanych na tzw. Białej Liście VAT - z dniem 01-03-2021 ulega zmianie. https://www.gov.pl/web/kas/api-wykazu-podatnikow-vat

Powyższe może spowodować że w Ogniku Premium takie usługi "Białej Listy" jak sprawdzanie podatników VAT, pobieranie kont bankowych kontrahentów - mogą być czasowo lub (w starszych wersjach programu) całkowicie niedostępne.

Uprzejmie informujemy, że po zakończeniu prac przez MF i testach działania usługi w nowej wersji - niezwłocznie wydamy aktualizację programu Ognik Premium.

OGNIK PREMIUM - Aktualizacje na rok 2021

Szanowni Państwo - w związku z dużą ilością pytań uprzejmie informujemy, że aktualizacje programu księgowego OGNIK Premium na rok 2021 są już dostępne w naszym sklepie. Jak co roku oferujemy je w ramach abonamentu obejmującego dostęp do wszystkich wersji programu wydanych do końca 2021 roku.

Zapraszamy do zakupu - https://ognik.com.pl/sklep/aktualizacje

Nowa struktura JPK_V7(1) - "VDEK" - od 2020-10-01

Szanowni Państwo
w związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi wprowadzenia nowych struktur JPK_VAT [V7M(1) i V7K(1)] potocznie "V-DEK" uprzejmie informujemy, że aktualizacja je zawierająca ukaże się pod koniec września, tak aby od 01-10-2020 możliwe było tworzenie i wprowadzanie dokumentów zgodnych z nową strukturą.

Informujemy również, że widok części struktury zawierającej deklarację oparty będzie o dotychczasowe, znane Państwu formularze deklaracji VAT-7 - zmodyfikowane na potrzeby nowej struktury.
Natomiast sam mechanizm obsługi deklaracji i wysyłki jej do US nie ulegnie zmianie, z tym, że obecnie wraz z deklaracją wysyłana jest również ewidencja VAT.

Informujemy również, że wspomniana aktualizacja pozwoli również na obługę dodatkowych oznaczeń dokumentów i procedur - zgodnie z wymogami nowych struktur JPK_VAT.

 

Ważne: Nowa Struktura VAT dostępna będzie wyłącznie dla posiadaczy kluczy generacji 7 (2020) lub nowszych.

Pod koniec września czas realizacji zamówień może znacząco się wydłużyć, dlatego posiadaczy starszych wersji prosimy o aktualizację programu już teraz w naszym sklepie. https://ognik.com.pl/sklep/aktualizacje